Svet-Stranek.cz
Malá prezentace mého VELKÉHO koníčka.
Jirka automodely 1:18

VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! 2022:Malá prezentace mého VELKÉHO koníčka.

VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! 2022

Je to neuvěřitelné, ale Veteránská tour letos vstupuje již do desátého ročníku a náš tým - VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! u toho určitě nesmí chybět!!!


Motory utichly, závodní tratě osiřely... jubilejní desátý ročník Veteránské tour je minulostí...

... před loňskými Vánocemi, jsem promotérovi Veteránské tour, Ondrovi Dvořákovi poslal oskenované fotografie z osmdesátých let minulého století. Chtěl z nich vytvořit kalendář závodů, nějaké plakáty a Diplomy, aby to bylo opravdu "retro", když byl před námi už desátý, tedy jubilejní ročník. Jenže zůstalo jen u toho. Ondra letošní ročník řekněme vypustil, to by nevadilo, ne vždy je čas na koníčky. Škoda ale je, že nikoho nepožádal, či neurčil, aby se organizačně o letošní "tour" postaral. Tato skutečnost se částečně právě na 10. ročníku negativně podepsala.

První závod konaný v Třebíči, byl ale navzdory výše popsanému bezproblémový, tak jako ostatně pokaždé. Parta kolem Jardy Berana prostě umí a snad není nikdo, kdo by se na tamní "Tedoriaring" rád nevracel.

Druhý závod v Blansku se také povedl, snad jediná chyba byla, že na tento závod nebyl plakát a chyběly Diplomy. Dokonce se mnou během závodu písemnou formou komunikoval i Ondra Dvořák. 

Pro mě osobně, ale už navždy bude mít vzpomínka na tento závod velmi trpkou příchuť. V době kdy jsem jel finále, prohrál můj táta doma svůj poslední závod :-(

Třetí byl na řadě kultovní Sokolík ve Frýdku - Místku, měl byt vzpomínkou na mého zesnulého otce. Roman Krejči byl ale nucen dvoudenní závody zrušit, protože počasí bylo opravdu, nebojím se napsat katastrofální. Ač se jednalo o náhradních terminech, nebyl nikdo za "Veterány" kdo by řekl ANO, pojede se tehdy a hotovo. Zde se naplno ukázalo, že bez vedení Veteránské tour to prostě nejde.

Vše špatné vyvrcholilo čtvrtým závodem, který se měl konat ve Svitavách. Ten byl zcela bezdůvodně zrušen... k tomu se už raději ani nebudu vyjadřovat. Pouze dodám, že na zrušení se určitě podepsala i absence vedení tour.

Pátý a "závěrečný" závod byl odjet v rámci závodů - "Czech nitro GP Brno Bosonohy " v Brně. Jak jsem psal už v reportu z onoho závodu, ne všem, kteří startují pouze ve veteránské kategorii se tento formát závodu líbil a někteří účastnici Veteránské tour dokonce předčasně závodiště opustili. Na druhou stranu je ale potřeba také napsat, že v závodě startovalo patnáct "vetránistů", což bylo letos nejvíce. Tam se iniciativy ujal Karel Novosad a domluvil s Brněnským pořadatelem Drahošem Hejtmánkem ještě jeden dodatečný závod na 18.9.2022. Já s Karlem dohodl výrobu a design Diplomu za tento závod i celý 10. ročník. Počasí bylo ale opět proti. Závod se však uskutečnil v náhradním termínu 2.10.2022. Zúčastnilo se ho dvanáct závodníku, což nebylo k dané situací málo.

Závěrem jen dodám, že letošního ročníku se zúčastnilo 20 závodníků a za náš Tým VETRAN RC CAR OSTRAVA!!! jsme se umístili na 9., 16. a 17. místě.

Co bude příští rok, na to si počkáme, aneb jak řekl Michael Delaney, ústy Steve McQueena v kultovním filmu LeMans - 

" Racing is life... Anything that happens before or after is just waiting."


040a

Konečné celkové pořadí desátého ročníku Veteránské tour -

výsledky


Brno - 2.10.2022 (18.9.2022)

Dodatečný, čtvrtý letošní závod se měl konat 18. září - proto to datum v závorce (i na Diplomech), ale kvůli nepřízni počasí byl přesunut na první říjnovou neděli. Tentokrát počasí přálo a poslední letošní závod Veteránské tour se konal spolu s kategorii modelů 1:10 pohaněných spalovacími motory. 

Nás s veterány se sešlo dvanáct, což nebylo vzhledem k okolnostem vůbec špatné. Po ranní rozpravě jsme byli rozděleni do dvou skupin a absolvovali po třech pětiminutových rozjížďkách. Pak následovalo už jen jediné půlhodinové finále. Toto rozhodnutí se ukázalo jako správné. Trať v Bosonohách pojmula dvanáct modelů bez problému a snad všichni jsme se shodli, že to byla neskutečná "palba". Do cíle dojelo deset modelů, což svědčí i o spolehlivosti těchto "veteránů".

Co se týká našeho týmu VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! -

Honza se zúčastnit nemohl, tak jsme s Martinem Jaroškem jeli i za něj. Já odjel svůj standard, ve finále jsem udělal jedinou vážnější chybu a to hned v úvodu, kdy najel můj model na obrubník, který ho katapultoval tak, že zůstal koly vzhůru. Protože na trati byl velký provoz, tak dlouho trvalo, než mi ho Luboš Vítek "převrátil" zpět na kola. Naštěstí motor nezhasl a tak jsem mohl pokračovat dále. Možná, že tato chyba mě stála umístěni o jeden stupínek výše, ale i tak jsem s celkovým sedmým místem spokojen.

Martin Jarošek zajížděl už v rozjížďkách rychlejší časy na kolo než já, což bylo příslibem, že by se mohl ve finále dobře umístit. A také ano, jezdil čistě a rychle až do okamžiku, kdy byl na konci rovinky "sestřelen" jiným modelem. Následkem bylo oddělení karosérie od podvozku. Martin provizorně model opravil, jenže po nějaké době a zase na rovince, před ním kolidovaly dva modely a on už střetu s nimi nemohl zabránit. Z modelu opět odpadla karoserie, takže byla nutná další oprava. I přes tyto problémy projel cílem na osmém místě.

037a

Dlužno ještě moc poděkovat Luboši Vítkovi, že se ve finále zhostil role mechanika našeho týmu a pomohl nám tak k solidnímu výsledku.

042aa

Fotogalerie Brno - ZDE

Brno - 3.9.2022

Hezké slunečné počasí nás provázelo i při třetím letošním závodě Veteránské tour, který byl odjet v rámci závodů "Czech nitro GP Brno Bosonohy ". Tento formát závodů se však nesetkal ze strany některých "veteránistů" (včetně mě) s velkým porozuměním. Naše poslední finálová jízda totiž startovala až po osmnácté hodině večerní!!! 

Vůbec se to nezamlouvalo šéfovi našeho týmu Honzovi, který závodiště opustil již v dopoledních hodinách :-( 

004a

My s Martinem Jaroškem zůstali, ten měl právě v Brně závodní premiéru ve Veteránské tour. Startoval s krásným modelem "Hudy Speciál 4WD". Ten mu jezdil úžasně, i Martin ho hezký "vodil" po trati, bohužel mu ale "čip" v modelu nezapočítával odjeté okruhy. Přesto byl nadšený z jízdních vlastností svého modelu, škoda chyby, kdy byl hodně "dlouhý" ve spodní zatáčce a "pravým předkem" trefil betonový roh garáže, která tam stoji, náraz byl devastující - ZDE. Dlužno dodat, že model je již zcela opravený :-)

Já se snažil pro náš tým zajet co nejlépe, dělal jsem ale zbytečné chyby a proto celkové osmé místo z tohoto "dvoj závodu" nakonec beru s povděkem. Tohoto veteránského závodu se zúčastnilo patnáct závodníků, což bylo v letošní sezóně nejvíce.

Měl to být poslední závod 10. ročníku Veteránské tour, proto se za něj uděloval dvojnásobný počet bodů. Finálové jízdy se jely v obou směrech, tedy 2x třicet minut. Nakonec jsme se domluvili, že odjedeme ještě jeden závod a asi opět v Brně. Jak to vše dopade, ukáže čas. 

Letošní ročník, je opravdu, řekněme zvláštní :-(

Fotogalerie Brno - ZDE

Svitavy - 20.8.2022

Zde jsem chtěl napsat report ze závodu Veteránské tour, který se měl konat na dráze ve Svitavách. 

Závod byl bohužel zrušen... nebudu se k tomu více vyjadřovat, pouze musím konstatovat, že se organizace Veteránské tour musí změnit!!! 

Letošní ročník je desátý, tedy "jubilejní", jedním dechem však dodávám, že je nejhorší v celé jeho historii.

 

Frýdek - Místek "Sokolík" - 30.7.2022

!!! POZOR !!!  POZOR !!! POZOR !!!

- z důvodu velké pravděpodobnosti velmi špatného počasí se závody, plánované na SOKOLÍKU 30. a 31. července 2022 ruší :-( 

O náhradním termínů se jedná.

Sokolík 2022


Blansko - 11.6.2022

Druhý závod Veteránské tour byl odjet v hezkém prostředí automodelářského areálu na břehu řeky Svitavy za slunečného a teplého počasí.

013

Spolu s námi "vetránisty" jeli svůj závod i jezdci s modely 1:10 poháněnými spalovacími motory. Nás s veterány se na startu sešlo jedenáct a podobný počet byl i u zmíněných "desítkářů". 

My se rozdělili do dvou skupin a každá odjela čtyři pětiminutové jízdy. Po přerozdělení následovaly dvě půlhodinové finále, z těch se určilo celkové pořadí.

Honza startoval v prvním finále a dlužno dodat, že ho odjel takřka bez chyby a po zásluze se v něm umístil na druhém místě.

Já odstartoval do druhého, a ač jsem se snažil sebevíc, na lepší než šesté místo to prostě nebylo. Je také pravdou, že mi třikrát během těch půl hodiny zhasl motor... 

Po sečtení výsledků to pro náš tým VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! znamenalo - Honza 7. a já 8. místo.

Po ukončení závodů jsem se bohužel dozvěděl velmi zdrcující zprávu...

V době, kdy jsem jel třicetiminutové finále, bojovali v mém rodném domě marný boj záchranáři se zesláblým srdcem mého táty...


Člověk si myslí, že je připraven, ale když přijde onen okamžik, zjistí, že není vůbec na nic připraven...


... já přišel na svět v den startu 32. ročníku "LeMans".

Můj táta tento svět opustil v den startu 90. ročníku "LeMans"...


Děkuji Ti tati za všechno, 

ale hlavně za to, co jsi mě naučil.

                                                                                         

Taťka www já 1


Ať Ti to dobře jezdí i tam nahoře.


Syn Jirka

Fotogalerie Blansko - ZDE

Třebíč - 14.5.2022

První závod desátého ročníku Veteránské tour máme za sebou.

Parta z Třebíče, jak už je u nich dobrým zvykem opět vše perfektně připravila k čemuž ji napomohlo i krásné slunečné počasí. K závodu se sešlo čtrnáct závodníků, což není moc, ale ani málo. Závod běžel podle klasického scénáře, tedy rozdělení do tří skupin, ty absolvovaly každá po tři pětiminutové jízdy, pak přerozdělení do dvou patnáctiminutových semifinálových jízd, a nakonec ve stejném složení dvě půlhodinové finále. Z těch se určilo celkové pořadí, bez ohledu, kdo ve kterém jel, záleželo na tom, kolik, kdo najel za půl hodiny kol. Takže čistě teoreticky, stačilo odjet ono finále a bylo hotovo :-).

První závod jsme s Honzou pojali dosti minimalisticky, nic méně na výkony to žádný vliv nemělo. Role našeho mechanika se ujal Martin Jarošek, za což mu děkujeme. Ten se na závody přijel podívat s manželkou, protože se letos také chystá "vyjet" a pevně věřím, že za náš tým :-).

002a

Už během ranního volného tréninku měl destruktivní náraz do betonového obrubníku se svým modelem Honza. Od té doby se na jeho modelu kupily problémy, které nakonec vyústily v jeho odstoupení během semifinálové jízdy, což znamenalo pro něj bohužel celkově poslední, tedy čtrnácte místo.

Doma po závodě, pak Honza odhalil pravděpodobnou příčinu všech jeho problému - "studený" spoj v přijímači :-(.

Mně se problémy vyhýbaly a model celý závodní den fungoval jak měl. V půlhodinovém finále padla zodpovědnost za náš tým tedy pouze na mě. Asi jsem ho neodjel špatně, protože mě Honza v cíli pochválil :-). Nájezd 92 okruhů a třetí místo v "mém" finále asi bylo podle jeho představ. Pak jsme jen čekali, jak skončí druhé finále. Po sečtení všech výsledků z toho bylo hezké sedmé místo celkově.

Závěrem dlužno poděkovat klukům z Třebíče, za již tradičně povedený závod Veteránské tour na jejích okruhu TEDORIARING.

Tak nashledanou 11. června v Blansku :-) 

Fotogalerie Třebíč - ZDE


třebíč 2022a

 014

 © 2009-2025 Jirka automodely 1:18
návštěvníků stránky
celkem364 113
tento týden398
dnes49