Svet-Stranek.cz
Malá prezentace mého VELKÉHO koníčka.
Jirka automodely 1:18

VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! 2019:Malá prezentace mého VELKÉHO koníčka.

VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! 2019

...tak jsme se v týmu dohodli, že to asi zkusíme i v roce 2019 :-).


Letošní, již sedmý ročník Veteránské tour se stal historii. poslední závod se odjel 14.9. ve Slavkově a za umístění v něm se přidělovalo dvojnásob bodů, což dosti zamíchalo konečným pořadím. My, se ho tak jako i předchozího, který se konal 31.8. ve Svitavách nezúčastnili.
Oproti minulým sezónám, kdy jsme se snažili obsadit všechny závody, se náš tým VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! letos objevil pouze na dvou závodech. Je to velmi slabá účast, hlavně oproti té minulé (2018), kdy jsme se zúčastnili všech závodů a ještě se snažili dělat "šou" ve stylu lorda Hesketha ze 70ých let minulého století.
Dlužno dodat, že naše neúčast nebyla způsobena nějakým nezájmem, či něčím podobným, ale jsou prostě v životě lidském důležitější věci, než jsou koníčky. Prostě se to tak nějak letos sešlo :-(. 
I pro letošek Honza připravil velmi krásné a spolehlivé podvozky, tentokrát pojmenované Höfer Columbia mk 2 EVO 2019, ale když se neúčastníte závodů, nemohou být očekávané výsledky. Přesto všechno se nám povedl jeden historický zápis našeho týmu. Na letošní Velké ceně Sokolíka jsme zaznamenali celkové čtvrté místo, což je zatím nejlepší umístění našeho jezdce v jednotlivém závodě. 
Pro úplnost, Honza s jedním startem skončil celkově 17. Vláďa také s jednou účastí 14. a já se celkově s dvěma odjetými závody umístil na 13. místě. Tabulka celkového pořadí 7. ročníku Veteránské tour - ZDE


Podle předpovědi počasí mělo v sobotu v okolí Frýdku-Místku pršet a měly být bouřky. Toto nejisté počasí pravděpodobně nejvíce ovlivnilo účast na letošním, již pátém ročníku Velké ceny Sokolíka, konané v rámci 4. závodu letošní Veteránské tour. Opak byl nakonec pravdou. Na počasí si určitě nikdo z přítomných stěžovat nemohl a všichni si užili hezkou závodní sobotu v líbivém areálu na Místeckém břehu řeky Ostravice s malebnou hospůdkou Sokolík. Špatná předpověď počasí ale přetrvávala a tak se raději bez zahájení a tréninku začalo již po osmé hodině ranní závodit. Spolu s naší Veteránskou tour se tradičně jel i závod "elekter" 1:10 seriálu "Moravian Le Mans Series", v niž startoval i můj 78 lety otec a ve své kategorii si dojel pro třetí místo, klobouk dolů.

001

Vraťme se však k Veteránské tour. Náš tým VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! jsme zastupovali jen já a Vláďa Marenčák, Honza se bohužel zúčastnit nemohl, moc ho to mrzelo, tak nám alespoň na dálku držel palce. 
S veterány se nás sešlo jen sedm, takže jsme vytvořili pouze jednu skupinu, která odjela svou jedinou pětiminutovou kvalifikační rozjížďku. Do té jsme s Vláďou startovali ještě bez mechanika, ale i přes hektický začátek jsme vše zvládli bez problému. Určitě tomu také dopomohl páteční Vláďův odpolední trénink, při kterém se nám podařilo naladit jeho loni zlobící motor na patřičné parametry.
Protože obavy z počasí přetrvávaly, bylo rozhodnuto, že další jízda již bude patnáctiminutová, tedy i s tankováním, aby byly alespoň nějaké "akceptovatelné" výsledky, kdyby přece jen... Této "semifinálovce" již byl přítomen i náš mechanik Petr Surý, kterému tímto za vše děkujeme. I tuto jízdu jsme oba absolvovali bez problému či větších kolizí, nic jsme na modelech nepoškodili, takže po běžné údržbě nastala správná týmová pohoda s očekáváním událostí budoucích.

002
  
Počasí nám ale i po poledni ukazovalo svou vlídnou tvář. Nad Ostravou sice byly vidět zlověstné mraky, vše se však již připravovalo na start velkého, půlhodinového finále. Do toho se startovalo letmo, tak jako do minulé patnáctiminutové jízdy. Toto finále jsem si neskutečně užil, model celých třicet minut fungoval na 100%, já si nejsem vědom žádné vážnější chyby či kolize, přesto sebekritický přiznávám, že na lepší než 4. místo v cíli jsem prostě neměl. Vláďa jel svůj standard, bohužel při jedné z kolizí se v jeho modelu uvolnil přijímač, ten začal mít výpadky v komunikaci, až přestal reagovat úplně a tak musel Vláďa odstoupit.
Co dodat závěrem?
Samozřejmě velké poděkování Romanu Krejčímu, bez kterého by se tyto krásné závody snad ani nekonaly. Také děkuji kolegovi Petrovi Bláhovi a RC-týmu Vysoké Mýto, za poskytnutí fotografií, které jsem zařadil do fotogalerie k tomuto závodu.
PS. - Při vyhlašování výsledku se přece jen nějaké ty dešťové kapky na Sokolík snesly, ale spíše jen zvlhčily vzduch. I přes menší účast závodníků byla letošní Velká cena na "kultovním Sokolíku" závodem, na který budou všichni, kdo se zúčastnili určitě rádi vzpomínat a věřme, že za rok na shledanou :-).

003

Fotogalerie F-M Sokolík - ZDE

004


Blansko - 22.6.2019

Tohoto závodu se bohužel náš tým nezúčastnil :-(.

005


Po uplynulých ročnících, ve kterých se náš tým poctivě zúčastňoval jednotlivých závodů Veteránské tour, to letos nebude až tak plodné. Nic méně, máme za sebou první letošní závod, ve kterém jsme startovali.
Zatažená obloha, 6° a studený vítr, tak vypadalo počasí po našem ranním příjezdu do Třebíče. "Pochmurno" pak bylo ještě celé dopoledne. Až po poledni se vyjasnilo, vykouklo sluníčko a konečně se oteplilo. 
Do závodu jsme se přihlásili já s Honzou, Petr Surý nám dělal mechanika, za což mu oba děkujeme. S "veterány" se nás sešlo pouze dvanáct, tak hned ráno bylo rozhodnuto, že se pojedou dvě třicetiminutové finálové jízdy, ve kterých bude startovat po šesti modelech. Podle počtu odjetých kol v těchto jízdách se vyhlásí celkové výsledky. (Bylo tak učiněno proto, aby si všech dvanáct přihlášených užilo finále.)
Po přivítání a rozpravě, jsme byli rozděleni do tří skupin po čtyřech a celé dopoledne pak byla možnost, využit organizovaných tréninků. Odpoledne tyto skupiny odjely každá po tří pětiminutové rozjížďky a z těch se určilo pořadí pro letmý start za Safety carem do dvou semifinálových patnáctiminutových jízd. Pak již následovaly ony dvě výše popsané třicetiminutové finále, do kterých se také startovalo letmo za Safety carem, který řídil Petr Surý. Já startoval v prvním, docela si to užíval, snažil jsem se vyvarovat zbytečným kolizím a po třiceti minutách jsem s nájezdem 92 okruhů dojel na třetím místě. Honza startoval ve druhém, bylo vidět, že hodně chce, jel rychle, ale dopouštěl se chyb a kolizí. To se mu stalo osudné v sedmnácté minutě finále. Po bočním nárazu do bariéry urazil spodní zavěšení pravého zadního kola a po odjetí 45 okruhu, pro něj závod skončil. Po sečtení výsledků jsme obsadili celkově 7. a 9. místo. 
Pro mě to byl nejvíc pohodový závod v mé dosavadní "veteránské kariéře". Pravděpodobně i díky tomu, že Honza odvedl opravdu skvělou práci a jeho "evoluce 2019" přispěla k ještě lepším jízdním vlastnostem a ovladatelnosti naších týmových modelů.
Závěrem se ještě sluší poděkovat klukům z Třebíče, kteří opět připravili hezké závody na místní trati "Tedoriaring".

Fotogalerie Třebíč - ZDE

006

007


V těchto řádcích měl být report, z prvního letošního závodu Veteránské tour. Ještě ve čtvrtek odpoledne jsme zkoušeli modely a připravovali se na závod v Brně Bosonohách. Někdy se ale stane, že jsou v životě lidském důležitější věci, než je "jen zábava". Jak to nazval Honza - "zasáhla vyšší moc".
18. května se koná závod v Třebíči. Pevně věřím, že tam již startovat budeme.  

25.4.2019

Jsou dva dny před prvním závodem letošního, již 7. ročníku Veteránské tour, který se má jet tuto sobotu (27.4.2019) v Brně Bosonohách
Je tedy nejvyšší čas představit nejnovější verzi našeho týmového podvozku.

Předpověď počasí na víkend, ale není nikterak příznivá, tak uvidíme.

Honza ani letos nezůstal nic dlužný své pověsti a připravil i pro nadcházející sezónu Veteránské tour nejnovější evoluci, pod označením - 
 

008

009

010


  014

 © 2009-2025 Jirka automodely 1:18
návštěvníků stránky
celkem364 113
tento týden398
dnes49