VETERAN RC CAR OSTRAVA!!! 2024:Malá prezentace mého VELKÉHO koníčka.

VETERAN RC CAR OSTRAVA!!!
zúčastňovat závodů už dvanáctého ročníku Veteránské tour.

Sokolík 2024a

Blansko - 29.6.2024

Velmi hezký RC automodelářský areál v Blansku hostil třetí závod letošní Veteránské tour.

Úvodem je potřeba napsat, že celý závodní den byl provázen až neskutečným vedrem a dusnem.

Fotogalerie Blansko - ZDE

20. červen 2024

Tak už jsem také "senior"... nějak to utíká :-)

002a

Brno - 1.6.2024

Druhý závod Veteránské tour byl naplánován do Brna Bosonoh na 1. června. Až ve čtvrtek 30. května večer bylo definitivně rozhodnuto, že se závod odjede v termínu. (K vůli možností dešťových srážek se uvažovalo o jeho přeložení na neděli, tedy 2.6.)

S veterány se nás závodu zúčastnilo 13 a spolu s námi startovaly ještě další tři kategorie v rámci MČR. Jak se opět ukázalo, tento koncept není pro Veteránskou tour zcela vhodný (dlouhé prodlevy mezi jednotlivými rozjížďkami).

Náš tým byl v Brně opět kompletní včetně "tifosi".

054a

Martin Jarošek měl velkou smůlu, protože se mu už během rozjížděk zaseklo volnoběžné ložisko (pravděpodobně následkem dešťového finále v Třebíči). Při jeho " hrubé demontáži" bylo poškozeno ozubené kolo dvoustupňové převodovky, které později nevydrželo nápor čtyřiadvacetiminutového finále. Martin tedy nakonec obsadil až 10. místo, což bylo za jeho očekáváním.

Já se umístil jako osmý. Čest našeho týmu zachránil Honza, který má body za hezké šesté místo.

Dlužno dodat, že i druhý závod letošního ročníku Veteránské tour byl poznamenán deštěm. Ve finále, kde jsme startovali spolu s Honzou začalo ve 25 minutě pršet. Bylo tedy rozhodnuto, že se započítají výsledky po odjetí 24 minut a na takový časový úsek bylo odstartováno i druhé finále, ve kterém startoval Martin. Samozřejmě již na suché trati. Toto rozhodnutí bylo spravedlivé pro všechny.

Třetí závod 12. ročníku Veteránské tour bude odstartován v sobotu 29. června v Blansku, tak nashledanou.

Fotogalerie Brno - ZDE

Třebíč - 25.5.2024

Dvanáctý ročník Veteránské tour započal prvním závodem v Třebíči.

Šéf našeho týmu Honza navázal na tradici z roku 2018 a ve "stylu lorda Hesketha" bouch šampaňské. Pak jsme si i s přáteli připili na úspěšnou sezónu.

003a

Předpověď počasí nevěstila nic dobrého, přesto se skoro celý závod odjel na suché trati. Slovo "skoro", bohužel zamíchalo celým pořadím, protože cca pět minut před koncem druhého půlhodinového finále se spustil pořádný déšť. Na trati zůstaly až do konce pouze dva modely, jeden od místního matadora Standy Čecha a druhý z našeho týmu, který řídil Martin Jarošek.

Po různých úvahách, jak stanovit konečné pořadí, aby to bylo, co nejvíce regulérní se rozhodlo, že obě půlhodinové finálové jízdy se škrtnou a celkové výsledky budou sečteny ze dvou patnácti minutových semifinále.

Honza mi opatřil do modelu zcela nový motor OS Max, za což mu jsem velmi vděčný. Jak se ukázalo, potenciál má veliký, ale mi osobně se tento závod moc nepovedl a 13. místo je pro mě zklamáním. Honza byl na tom lépe a také s novým motorem ve svém modelu se umístil na solidním osmém místě.

Samostatnou kapitolou je naše týmová jednička Martin Jarošek. Jeho bydliště je pár kroku od mého, a co jsem šel kolem, už od konce loňské sezóny jsem ho snad pokaždé viděl ve své dílně, kde se opravdu poctivě věnoval přípravě na letošní sezónu. Jeho třetí místo v Třebíčském závodě je naprosto zasloužené. Ještě dodám, že jak Martin, tak letos už i já patříme do kategorie 60+. Tam se Martin umístil na 2. místě, já byl 8.

Tohoto závodu se zúčastnilo šestnáct soutěžících.

034a

Závěrem je potřeba moc poděkovat celé partě nadšenců z Třebíče, za opět dobře připravený závod, skvělý bufet a snad za rok nashledanou.

Už 1. června nás čeká druhý závod Veteránské tour v Brně Bosonohách, tak končím jdu připravovat model :-)